Dla mam i dzieci

Dla mam i dzieci

Atrakcyjny pokój niemowlęcy

Bardzo ważne jest, aby wystrój pokoju niemowlęcego był jak najbardziej odpowiedni dla najmłodszego członka rodziny. Jego kolorystyka powinna być bardzo przyjemna i sprawiać, że dziecko będzie spokojne i nie będzie się niczego obawiało przebywając w takim pokoju. Trzeba pamiętać o tym, że niemowlę przebywa w jednym miejscu przez wiele godzin, a nawet dni, dlatego bardzo ważne jest, aby mogło zasypiać w przytulnym łóżeczku. Z czasem zacznie ono zwracać coraz większą uwagę na to, jaka kolorystyka panuje w jego pokoju i może wyrażać swoje niezadowolenie z jej powodu głośnym płaczem lub ogólnym niepokojem i krótkim snem. Najmłodsze dzieci są przecież bardzo wrażliwe na wszelkie bodźce do nich dochodzące.

Nawilżanie skóry niemowlęcej

Pielęgnacja skóry niemowlęcej jest bardzo odpowiedzialnym zadaniem. Trzeba pamiętać o tym, że skóra niemowlęca jest bardzo delikatna i dlatego często może ona ulegać różnym podrażnieniom. Jednocześnie trzeba pamiętać, że skóra niemowlęca jest poddawana różnym próbom wytrzymałości. Dzieje się tak po prostu dlatego, że dziecko stale przebywa w pozycji leżącej, jest przykrywane różnymi kocykami, a to może podrażniać jego skórę. Ponadto używanie pampersów może podrażniająco wpływać na skórę dziecka. Dlatego rodzice najmłodszych dzieci zwykle posiadają w domach sporą liczbę przeznaczonych dla nich kosmetyków, które potrafią doskonale odżywiać i nawilżać oraz regenerować skórę niemowlaka. Sprawiają one, że skóra dziecka nabiera jędrności.

Pobyt w szpitalu z niemowlęciem

Kobieta udająca się do szpitala z myślą o porodzie zwykle zabiera ze sobą bardzo dużo rzeczy. Chce być dobrze przygotowana na różne sytuacje, z jakimi może zetknąć się w szpitalu. Wobec tego z ogromną uwagą pakuje swoją szpitalną torbę i wkłada do niej różne akcesoria przeznaczone dla kobiet w ciąży. Jednocześnie zaczyna myśleć o tym, że będzie musiała sprawować opiekę nad niemowlęciem od pierwszej chwili po jego narodzeniu. Stara się dokonać zakupu pierwszej wyprawki niemowlęcej, w które będą się znajdowały wszystkie te produkty, jakie mogą się okazać potrzebne dziecku w pierwszych chwilach jego życia, a potem podczas jego pobytu w szpitalu. Wiele z takich rzeczy będzie można potem wykorzystywać również w domu.