Gdy wentylacja nie działa

lacyjnej zapalić zapalniczkę. Jeżeli płomień jest 'wsysany' przez kratkę to nasza wentylacja działa prawidłowo. W każdym innym przypadku należy sprawdzić co jest nie tak z danym przewodem wentylacyjnym. Źle działająca wentylacj

Gdy wentylacja nie działa wentylacja gdańsk

Źle działająca wentylacja

Jak stwierdzić czy wentylacja w naszym domu źle działa? Jest to w sumie dość proste i każdy może to zrobić bez większego problemu. Wystarczy przy kratce wentylacyjnej zapalić zapalniczkę. Jeżeli płomień jest 'wsysany' przez kratkę to nasza wentylacja działa prawidłowo. W każdym innym przypadku należy sprawdzić co jest nie tak z danym przewodem wentylacyjnym.

Źle działająca wentylacja może powodować problemy z bólami głowy, chorobami układu oddechowego. W samym budynku może zacząć zbierać się wilgoć, co może doprowadzić do powstawania pleśni. Warto więc sprawdzić czy nasza wentylacja działa dobrze.


Wymuszony obieg powietrza

Czasami w budynku nie da się zastosować standardowej wentylacji lub byłaby ona niewystarczająca. Sprawa dotyczy budynków starych lub dużych, np biurowce, gdzie nie ma możliwości zastosowania wentylacji grawitacyjnej. W takich przypadkach stosuje się wentylację mechaniczną, która często jest połączona z instalacją klimatyzacji.

To połączenie zapewnia równomierny rozkład temperatury w całym budynku oraz zapewnia dostęp do świeżego powietrza bez potrzeby wietrzenia budynku. Jest to oczywiście drogie rozwiązanie, ale czasami zwyczajnie nie ma innego wyjścia. Większość hal przemysłowych i produkcyjnych stosuje to rozwiązanie.


Czym jest syndrom chorego budynku? Hasło w Wikipedii.

Syndrom chorych budynków (SBS, z ang. sick building syndrome) ? kombinacja dolegliwości występujących w określonym miejscu (np. w budynku, w którym się pracuje).

Wystąpienie przykrych dolegliwości związane jest głównie z zbyt małą ilością świeżego powietrza w pomieszczeniu oraz z jego złą jakością. Źródłami zanieczyszczeń powietrza w pomieszczeniu mogą być organizmy żywe (np. produkty uboczne oddychania, pocenia się, grzyby), materiały budowlane i elementy wyposażenia wnętrz (np. rozpuszczalniki, impregnaty drewna, związki emitowane przez farby malarskie, azbest), systemy wentylacji i klimatyzacji (np. mikroorganizmy żyjące w nieczyszczonych przewodach wentylacyjnych), powietrze zewnętrzne (np. zanieczyszczenia chemiczne powietrza w dużych aglomeracjach miejskich) albo samo użytkowanie pomieszczeń (np. palenie tytoniu).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Syndrom_chorego_budynku



© 2019 http://krus.edu.pl/