Jak dbać o swoją urodę? Kilka faktów

Jak dbać o swoją urodę? Kilka faktów

Makijaż, a kwestie psychologiczne

Makijaż może nieść znaczenie psychologiczne. Ludzie, którzy przesadnie podkreślają swoją urodę mogą mieć uraz związany z poczuciem niedostatecznej atrakcyjności (zobacz: kompensacja). Sposób używania makijażu może także ujawniać samoocenę (osoby o niskiej samoocenie bądź to zupełnie nie używają makijażu, bądź go nadużywają). Należy tu jednak uważać na interpretację, bowiem samo używanie lub nieużywanie makijażu nie jest podstawą rzetelnej diagnozy.

Zaburzenia poczucia tożsamości objawiać się może skłonnością do częstej i diametralnej zmiany wyglądu (np. powtarzające się operacje plastyczne, bardzo częsta zmiana koloru włosów itp.). Nie jest jednak prawdziwa zależność odwrotna: zmiana wyglądu nie musi być związana z zaburzeniem poczucia tożsamości.

W europejskiej kulturze kobiety malują często usta i oczy. Malowanie ust jest związane z powszechnym (nieprawdziwym) przekonaniem, że kobieta o pełnych ustach jest namiętna, zaś usta wąskie świadczą o oziębłości. Usta są także symbolem waginalnym i w związku z tym ich podkreślanie może być sygnałem seksualnym. Malowanie oczu związane jest z tym, że w kanonie kobiecej urody oczy odgrywają ważną rolę - im wydają się większe, tym bardziej atrakcyjne. Jedna z teorii mówi, że jest to związane z tym, iż kobieta z dużymi oczami wydaje się młoda (oczy dzieci są większe w stosunku do całej twarzy niż oczy dorosłych). Duże oczy mogą także sprawiać wrażenie niewinności, czyli wierności. Współczesny kanon kształtu oka to migdał.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Makija%C5%BC

Zabiegi kosmetyczne przeprowadzane u osób starszych

Zabiegi kosmetyczne przeprowadzane są u osób w każdym wieku. Różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne przeprowadzane są już u dzieci. Chodzi tutaj przede wszystkim o te dziewczynki i chłopców, którzy mają występować w reklamach lub muszą być poddawani różnym zabiegom z uwagi na to, że posiadają bardzo wrażliwą i atopową skórę. Podobnie jest w przypadku młodzieży, chociaż u niej zabiegi kosmetyczne bardzo często przeprowadzane są z uwagi na problemy z trądzikiem. Natomiast tą grupą klientów, która najczęściej korzysta z różnego rodzaju zabiegów kosmetycznych są kobiety. One korzystają zarówno z bardzo prostych zabiegów mających na celu nałożenie makijażu permanentnego, jak i zabiegów polegających na wstrzykiwaniu botoksu. Z tego rodzaju zabiegów bardzo często korzystają także osoby starsze.

Sposoby na cellulit

Cellulit nie jest groźny dla zdrowia, jednak może być uważany za poważny defekt estetyczny. Problem cellulitu bardziej dokuczliwy jest latem, gdy kobiece biodra i pośladki nie są całkowicie ukryte.

Cellulitu się nie leczy, lecz redukuje w największym, możliwym stopniu. Na zabieg najczęściej decydują się kobiety które, mają jasną skórę, na której cellulit jest bardziej widoczny. Także kobiety z lekką nadwagą z widoczną pomarszczoną pofałdowaną skórą na udach i pośladkach u których masaże, kremy oraz inne dostępne metody nie przyniosły spodziewanych rezultatów2.

Zabieg redukcji cellulitu jest bezpieczny jednak nie można całkowicie wykluczyć takich powikłań jak: reakcje alergiczne, zmiany czucia, blizny, krwiaki, obrzęki i miejscowe infekcje. Powikłania występują sporadycznie i zależą od bardzo wielu czynników.

Wyróżnia się wiele metod redukcji cellulitu, m.in.:

Cellulaze ? zabieg w którym wykorzystuje się impulsy laserowe. Obszar objęty cellulitem jest znieczulany, a następnie na tym obszarze, w niewielkich nacięciach umieszczane są kaniule laserowe, których zadaniem jest stopienie nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz stymulacja produkcji nowych włókien kolagenowych. Na koniec zabiegu obszar ten owijany jest bandażem w celu lepszego wchłonięcia płynów2.
VelaShape ? metoda ta wykorzystuje podczerwień, fale radiowe i masaż mechaniczny w jednym. Tkanka tłuszczowa zostaje spalona przez ciepło, a sam zabieg jest tak mało inwazyjny, że nawet nie wymaga znieczulenia2.
Vaser Shape ? metoda ta podobnie jak poprzednia nie wymaga znieczulenia a różnica polega na tym, że zbędny tłuszcz wypalany jest za pomocą fal ultradźwiękowych23.
Venus Freeze ? w tej metodzie wykorzystuje się wielobiegunowe fale radiowe z impulsem magnetycznym. Wybrany obszar smarowany jest kremem glicerynowym, a następnie podgrzewany przy pomocy specjalnej głowicy i w ten sposób wypalana jest tkanka tłuszczowa.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Cellulit