Jak wybrać dentystę?

które również zapewniają ładny uśmiech, jednak mają sporo wad i kosztują bez porównania więcej niż inne, prostsze rozwiązanie. Tym rozwiązaniem są licówki kompozytowe, czyli nic innego jak cienka warstwa materiału kompozytowe

Jak wybrać dentystę?

Bez protez i koronek- białe zęby

Wygląd zębów można bardzo łatwo poprawić, aby uśmiech był ładny i estetyczny, a co najważniejsze biały. Oczywiście poza założeniem koronek, które również zapewniają ładny uśmiech, jednak mają sporo wad i kosztują bez porównania więcej niż inne, prostsze rozwiązanie.

Tym rozwiązaniem są licówki kompozytowe, czyli nic innego jak cienka warstwa materiału kompozytowego położona na przedniej części zębów, które widać, gdy się uśmiechamy. Kolor materiału jest dobierany o kilka odcieni jaśniejszy niż zęby pacjenta, przez co efekt wybielenia jest natychmiastowy. Co do cen to taki zabieg oscyluje koło 300zł za ząb, dla porównania jedna koronka to koszt od 1000zł, więc oszczędność jest bardzo duża.


Wypełnienia kompozytowe u dentysty

Dentystyczne leczenie ubytków w uzębieniu odbywa się przy pomocy nowoczesnych materiałów, które są twarde i wytrzymałe. Nowoczesne wypełnienia są nazywane kompozytami i są materiałem, który obecnie jest coraz częściej wykorzystywany w gabinetach.

Zaletą tego materiału jest bardzo duże podobieństwo do szkliwa, które naturalnie występuje w naszych zębach, jest światłoutwardzalne co sprawia że zaraz po wykonanym zabiegu możemy normalnie jeść. Cały zabieg nie jest bardziej skomplikowany niż tradycyjne wypełnienie, jest również dość tanie. Właśnie dlatego warto zapytać swojego dentystę czy stosuje materiał kompozytowy.


Zęby i ich wygląd w Wikipedii

W stomatologii wyróżnia się następujące powierzchnie zęba:

powierzchnię podniebienną ? od strony podniebienia w szczęce lub językową w żuchwie;
powierzchnię przedsionkową ? od strony przedsionka jamy ustnej; zwana jest również wargową (w zębach przednich) lub policzkową (w zębach bocznych);
powierzchnię żującą w trzonowcach i przedtrzonowcach, guzek żujący w kłach a brzeg sieczny w siekaczach;
powierzchnię mezjalną od strony linii pośrodkowej ciała;
powierzchnię dystalną przeciwną do linii pośrodkowej ciała.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka



© 2019 http://krus.edu.pl/