Kilka faktów o olejkach różanych i nie tylko

ych włosów i zapobieganie dalszym uszkodzeniom. Wyróżniamy następujące rodzaje odżywek do włosów: nawilżająca, do włosów suchych i zniszczonych, po trwałej ondulacji, do farbowanych włosów, chroniąca połysk, do włosów z łupi

Kilka faktów o olejkach różanych i nie tylko naturalne kremy z olejem różanym

Wikipedia i rola odżywek do włosów

Odżywka do włosów - jeden z produktów pielęgnacyjnych, którego celem jest ochrona włosów przed uszkodzeniem oraz regeneracja zniszczonych włosów i zapobieganie dalszym uszkodzeniom. Wyróżniamy następujące rodzaje odżywek do włosów:

nawilżająca, do włosów suchych i zniszczonych,
po trwałej ondulacji,
do farbowanych włosów, chroniąca połysk,
do włosów z łupieżem,
do włosów przetłuszczających się,
do włosów normalnych,
wzmacniająca, do włosów cienkich, osłabionych i wypadających,
kondycjonująca, do włosów mających skłonności do rozdwajania się i łamania,
regenerująca (odbudowująca) do włosów zniszczonych wielokrotnymi zabiegami chemicznymi.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Odżywka_do_włosów


Wytwarzanie olejku różanego

Wytwarzanie olejków różanych nie stanowi żadnego problemu dla osób, które fachowo zajmują się produkcją tego rodzaju olejków. Podkreślają one, że olejek różany jest w pełni naturalny i odpowiedni dla osób o delikatnej skórze, które dodatkowo bardzo cenią sobie walory zapachowe stosowanych przez siebie olejków.

Tymczasem olejek różany nie tylko potrafi doskonale zregenerować i nawilżyć skórę, ale sprawia także, że codzienna pielęgnacja skóry staje się prawdziwą i niezapomnianą przyjemnością. Dzięki temu każda osoba stosująca olejek różany bardzo chętnie sięga po niego po raz kolejny i stara się zamawiać dla siebie spore ilości olejków różanych. Potrafi ona wybierać odpowiedni dla siebie olejek nawet przez kilka godzin i nie nudzi się podczas przeglądania większej ilości stron internetowych.


Olej monoi-tiare. Wikipedia

Olej monoi-tiare - olej przygotowywany z kwiatów bądź pąków gardenii tahitańskiej (Gardenia taitensis) macerowanych w oleju kokosowym. W temperaturze poniżej 22 °C olej zastyga, ma białawy kolor i przyjemny zapach. Zawiera duże ilości kwasu laurynowego, kwasu mirystynowego oraz kwasy: palmitynowy, olejowy i kaprylowy.

W przemyśle kosmetycznym polecany dla skóry suchej, dojrzałej, wrażliwej i podrażnionej. Nadaje skórze miękkość, jedwabistość, chroni przed złym wpływem czynników zewnętrznych, a także przed utratą wody. Stosowany również w maskach przy suchych, łamliwych włosach, jako dodatek w olejkach do kąpieli. Dodawany do preparatów After-Sun jako ochrona przeciwsłoneczna. Do oleju monoi-tiare dodawany jest również często olejek eteryczny (waniliowy, ylangowy lub z drzewa sandałowego).

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Olejek_monoi-tiare



© 2019 http://krus.edu.pl/