Nie dbasz o zdrowie, jeśli nie dbasz o zęby

ę przedsionkową ? od strony przedsionka jamy ustnej; zwana jest również wargową (w zębach przednich) lub policzkową (w zębach bocznych); powierzchnię żującą w trzonowcach i przedtrzonowcach, guzek żujący w kłach a brzeg sieczny w

Nie dbasz o zdrowie, jeśli nie dbasz o zęby

Zęby człowieka w Wikipedii

W stomatologii wyróżnia się następujące powierzchnie zęba:

powierzchnię podniebienną ? od strony podniebienia w szczęce lub językową w żuchwie;
powierzchnię przedsionkową ? od strony przedsionka jamy ustnej; zwana jest również wargową (w zębach przednich) lub policzkową (w zębach bocznych);
powierzchnię żującą w trzonowcach i przedtrzonowcach, guzek żujący w kłach a brzeg sieczny w siekaczach;
powierzchnię mezjalną od strony linii pośrodkowej ciała;
powierzchnię dystalną przeciwną do linii pośrodkowej ciała.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zęby_człowieka

Zapobieganie rozwojowi próchnicy zębowej

Zapobieganie rozwojowi próchnicy zębowej może być skuteczne wówczas, gdy wdrożona zostanie odpowiednia profilaktyka zębowa. W niektórych przepadkach dopiero dentysta będzie w stanie podpowiedzieć swojemu pacjentowi, jakiego rodzaju środki zapobiegawcze mogą się okazać dla niego najlepsze. W uzasadnionych przypadkach może on także wdrożyć odpowiednie leczenie wstrzymujące rozwój próchnicy. Dzieje się tak zwłaszcza w przypadku dzieci, u których rozwój próchnicy może doprowadzić do uszkodzenia stałych zębów. Bardzo często lekarze wdrażają także u dzieci leczenie ozonem, które potrafi wstrzymać rozwój próchnicy i sprawić, że dziecko nie będzie musiało przechodzić przez borowanie zębów. Podpowiadają także rodzicom, jakiego rodzaju pastę do zębów powinni kupić swoim dzieciom.

Sprawdzony dentysta prywatny

Współcześni pacjenci bardzo często korzystają z prywatnych gabinetów stomatologicznych. Dobrzy dentyści mogą pochwalić się tym, że posiadają sporą liczbę zadowolonych pacjentów, którzy zamieszczają opinie na ich temat w internecie. Poza tym wielu pacjentów lubi obecnie korzystać z małych gabinetów dentystycznych. Chwalą sobie to, że mogą stale chodzić do jednego dentysty i zapisywać się na kolejne wizyty u dobrze znanych sobie pracowników przychodni. Wystarczy zadzwonić do przychodni lub skorzystać z internetowej obsługi żeby móc zapisać się na dogodny dla siebie termin. Jednak zaletą małych gabinetów jest również fakt, że dentysta dobrze znający swoich pacjentów zazwyczaj nie odmawia im przyjęcia w nagłych przypadkach.