Temat - psy (opieka, szczeniaki, szkolenia)

higienę psa, który przecież korzysta z takiego samego wyposażenia domu jak pozostali mieszkańcy, jest wykąpanie go w tej samej wannie, z której korzystają domownicy. W przypadku dużych zwierząt może to okazać się dość skomplikowa

Temat - psy (opieka, szczeniaki, szkolenia)

Psie kąpiele

Największy problem z odpowiednim zadbaniem o czystość psa mają zwykle osoby, które mieszkają ze swoim pupilem w mieszkaniu. W takiej sytuacji jedynym sposobem na zadbanie o higienę psa, który przecież korzysta z takiego samego wyposażenia domu jak pozostali mieszkańcy, jest wykąpanie go w tej samej wannie, z której korzystają domownicy. W przypadku dużych zwierząt może to okazać się dość skomplikowane ? wtedy najlepiej takie zabiegi przeprowadzać przy pomocy kilku osób. Oczywiście, warto przyzwyczajać psa do kąpieli już od szczenięcia. Chociaż psy nie zwracają zwykle uwagi na czystość, to dla właściciela regularne dbanie o higienę pieska może mieć niebagatelne znaczenie.


O dniu kundelka

Dzień Kundelka ? nieformalne polskie święto kundelka, czyli wszystkich wielorasowych psów, obchodzone corocznie 25 października, tj. w dzień po wejściu w życie ustawy o ochronie zwierząt1. Data 25 października to również Dzień Ustawy o Ochronie Zwierząt, a miesiąc październik jest miesiącem dobroci dla nich2.

W 2000 powstało Stowarzyszenie Przyjaciół Kundelka3 założone przez Krystynęa z Warszawy45, jednak ze względu na brak wystarczającego wsparcia musiało zostać rozwiązane. Pozostał Dzień Kundelka.

Tego dnia schroniska dla zwierząt organizują dni otwarte i zachęcają do odwiedzenia schronisk w celu adopcji kundelków, których przebywa tam najwięcej, oraz innych zwierząt, jak również wspomożenia schroniska w postaci datków, karmy, koców. Niektóre schroniska prezentują swoich podopiecznych w newralgicznym punkcie miasta, np. na rynku, w szkole678.



Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Dzie%C5%84_Kundelka


Kilka słów o agility

Agility jest to sport dla psów polegający na tym, że pies jest prowadzony przez swojego przewodnika głosowymi i ruchowymi komendami musi pokonać bezbłędnie i jak najszybciej specjalny tor przeszkód.

Pies musi zaliczyć przeszkody w odpowiedniej kolejności, ale nie zna ich układu przed startem (przewodnicy przed startem mają czas na zapoznanie się z układem toru i ich zadaniem jest sprawne poprowadzenie psa przez tor). Należy zaliczać tzw. strefy kontaktu, np. pies wbiegając na równię pochyłą nie może od razu skoczyć na jej szczyt, ale musi zaliczyć tę strefę (choćby jedną łapą).

Psy oceniane są przez sędziów w kategoriach dostosowanych do wielkości psa. Dla mniejszych psów poprzeczki niżej, dla większych wyżej (kategorie small, medium i large).

Pierwotnie sport ten zyskał popularność jako przerywnik w czasie zawodów jeździeckich. Współcześnie zdobywa w Polsce coraz większą popularność. Według regulaminu agility, zatwierdzonego przez FCI, nie mogą brać udziału w zawodach psy: chore, z dysplazją, urazami oraz suki ciężarne.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Agility



© 2019 http://krus.edu.pl/