Zadbana kobiety to szczęśliwa kobieta

uje się barwnik zwany melaniną, który nadaje kolor włosom, tłuszcze oraz związki mineralne. Keratyna wytwarzana jest w naskórku i zbudowana m.in. ze związków siarki i azotu. Chroni naskórek przed szkodliwymi czynnikami zewnętrz

Zadbana kobiety to szczęśliwa kobieta

Jak zbudowany jest włos

Włos składa się z:

łodygi
korzenia
pochewki (otoczki)
opuszki (cebulki)
brodawki.
Podstawowym składnikiem włosa jest keratyna. W pigmencie włosa znajduje się barwnik zwany melaniną, który nadaje kolor włosom, tłuszcze oraz związki mineralne.

Keratyna wytwarzana jest w naskórku i zbudowana m.in. ze związków siarki i azotu. Chroni naskórek przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Melanina nadaje kolor włosom i skórze. Rozróżniamy dwa rodzaje barwnika: ziarnisty i rozproszony. Ziarnisty nadaje włosom ciemny odcień, a rozproszony jasny. Im więcej we włosach barwnika rozproszonego tym włosy są jaśniejsze. Melanina nie rozpuszcza się w wodzie, natomiast rozpuszcza się w stężonych kwasach i zasadach.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82os

Makijaż profesjonalny ? sposób na zniewalający wygląd!

W ofercie większości gabinetów kosmetycznych znajdziemy sporo usług dotyczących makijażu. Może być to zarówno makijaż okolicznościowy, związany z ważnym wydarzeniem, w którym zamierzamy brać udział, jak i makijaż permanentny, wykonywany na stałe. Największą popularnością cieszy się jedna makijaż okolicznościowy, wykonywany na przykład na Sylwestra czy własny ślub. W takich chwilach każda kobieta chce wyglądać zniewalająco, a jest to możliwe właśnie dzięki korzystaniu z profesjonalnej pomocy makijażystki. Największą zaletą takiego makijażu jest przede wszystkim jego o wiele dłuższa trwałość w porównaniu do makijażu wykonanego własnoręcznie w domu za pomocą kosmetyków dostępnych w drogeriach.

Jak usunąć cellulit?

Cellulit to bardzo przykra utrata elastyczności skóry szczególnie w takich miejscach, jak uda czy pośladki. Wiele kobiet ma z tym olbrzymi problem. Chociaż istnieje na rynku sporo preparatów, które pomagają w jakiś sposób uelastycznić skórę, to jednak w przypadku nadwrażliwości na jakieś składniki takiego kremu możemy tylko pogorszyć swój stan. W takiej sytuacji warto poddać się zabiegom, które pozwalają na redukcję cellulitu. Trzeba przyznać, że usunięcie cellulitu jest obecnie możliwe właściwie tylko przez taki zabieg. Dzięki skorzystaniu z takiej możliwości wiele kobiet może nie tylko pozbyć się ?pomarańczowej skórki?, ale także często odbudować poczucie własnej wartości.